YANGIN TÜPÜ DOLUMU

YANGIN TÜPÜ DOLUMU

 

Siz bilinçli bir tüketici olarak her türlü kaza ve tehlikeye karşı gereken "tedbiri" almış olabilirsiniz. Fakat bu tedbir, periyodik bir bakım ve kontrol gerektirir. Örneğin mevzuata uygun şartlarda satın aldığınız yangın tüpünüzün içindeki kimyasal bileşeni kullandınız ve bitti. Şimdi ne yapmalısınız? Basit. Tüpünüzü "yeniden doldurmak." Hem de bu sayede yeni bir yangın tüpü satın almaya gerek duymadan.

 

Can ve mal güvenliğinizi sağlamak için aldığınız yangın tüpleri, basınçlı her üründe olduğu gibi ayrı bir özen ve dikkat ister. Bu nedenle bireysel tüketiciler tarafından doldurularak yenilenmesi çok tehlikelidir ve mümkün olmaz. Profesyonel ekip desteği almanız gereken bu noktada doğru seçimler yapmanız gerekir. Sıradan ve herhangi bir garantisi olmayan ürünleri alırsanız, yalnızca korunmaya çalışırken kendiniz için gerçek bir felaketle sonuçlanabilecek tehlikelerle karşılaşma riskiniz oluşur. Bunu üretici olarak bizler istemediğimiz gibi extra zarara uğrayacak olan tüketiciler asla istemeyecektir.

 

Öncelikle "sertifikayla" onaylanmış kaliteli bir yangın tüpü almış olmanız, hayati önem taşır. Sonrasında aylık olarak yapacağınız göz kontrolü ile tüpünüz normal şartlarda olduğunu bilmelisiniz. 

 

Tüpünüz, markasına bağlı olarak bir yıl ile dört yıl arasında değişen zaman aralıklarında tamamen boşaltılarak yeniden "doldurulmalıdır." Bu işlem, uzman ekip tarafından yapılmalıdır. Hidrostatik deney işlemiyle bunu sizin için yapacaktır.

 

Bakım ve servis hizmeti veren firma, "TS ISO" standardına göre işlem yapacağından, alanında uzmanlığını belgelemiş olmalıdır. Bu güvenliğiniz için şarttır. Müşteri, talep ettiği taktirde bu belgeleri görme hakkına sahiptir. Zaten günümüzde sağlam kuruluşlar, internet kanallarında bu bilgileri paylaşarak şeffaf davranır ve güven sağlarlar. Sizin, ailenizin ve tüm sevdikerinizin can güvenliğini önemsiyor, olası tehlikelerden en üst seviyede korunmanız için kaliteli ve güvenli dolum hizmetini sizin için sağlıyoruz.

 

Yangın tüpünün üzerinde, üretici firmanın etiketinden ayrıca bir "etiket" daha bulunur. Burada dolum tarihi, doldurulan gaz ve ağırlığı, sorumlu personel konularında bilgiler mutlaka yer almalıdır. 

 

Profesyonel teknik desteğe ihtiyacınız olan bu önemli konuda "İstanbul Yangın Tüpü," size kolay, hızlı ve emin hizmet sunar. Tüpünüz, tamamen güvenilir bir ortamda doldurulur, içiniz rahat eder.