YANGIN TÜPÜ

YANGIN TÜPÜ

Yangın tüpü, yangın söndürme cihazı olarak da bilinir. İçeriğinde bulunan maddeler yüksek derecede ısı ve oksijenin kesilmesine yardımcı olur. Birçok farklı ebatlarda üretilen yangın tüpü, yangının başladığı an itibariyle alevleri dindirmeye ve yangını fazla zarar vermeden söndürmeye yarar.

Yangın tüpleri, içeriğinde bulundurduğu maddelere göre sınıflandırılır ve kullanılır. İşte yangın tüpleri ve özellikleri.

*Kuru kimyevi toz içerikli yangın tüpleri: ABC yangın tüpü olarak da bilinen kuru kimyevi toz içerikli yangın tüpü elektrik ve metal yangın harici her türlü yangında kullanılır. Tozun fazla bir etkiye sahip olmaması halinde sönmüş gibi görünen yangınlar tekrar alevlenebilir. Ayrıca kimyevi toz içerikli tüp kullanıldıktan sonra etrafın temizlenmesi gerekir ve bu temizlik oldukça zordur.

*Köpüklü yangın tüpü: A, B sınıfı yangınlar için kullanılan söndürme cihazı köpüklü yangın tüpleridir. Yangının etrafa yayılmasını önleyen bu söndürücü kısa sürede ve basitçe temizlenme özelliğine sahiptir. Elektrikli cihazlarda meydana gelen yangınlar köpüklü söndürücü yardımıyla ortadan kaldırılır. Ayrıca gözenek halindeki bütün maddelere nüfuz ederek yangının bir an önce söndürülmesine yardımcı olur.

*Karbondioksit içerikli yangın tüpleri: B, C sınıfı yangınları için tercih edilen karbondioksit içerikli yangın tüpleri patlama riski yüksek olan maddelerde özellikle tercih edilir. Patlama riskini ortadan kaldırarak yangının kısa sürede bitmesine yardımcı olur. Bu söndürücüler su ve toz içeriğinde barındırmadığı için elektronik ürünlere hiçbir şekilde zarar vermez. Solvent ve yağın fazla olduğu bölgelerde kısa sürede yangını söndürmede birebirdir.

Yangın Merdiveni - Yangın Merdivenleri - Yangın Merdiveni Fiyatları - Yangın Merdiveni Yönetmeliği - Ucuz Yangın Merdiveni - Yangın Merdiveni Firmaları - Makaralı Yangın Merdiveni - İstanbul Yangın Merdiveni - Yangın Merdiveni İmalatı - Dairesel Yangın Merdiveni Yangın Merdivenci - Yangın Merdivenci  http://www.yangınmerdiveni.com  http://www.yanginmerdiveniimalati.com   http://www.yangınmerdiveni.com.tr   http://www.yanginmerdivenifiyatlari.com   http://www.ztipiyanginmerdiveni.com  http://www.karabogamuhendislik.com    http://www.yangin-merdiveni.com    http://www.yanginmerdiven.net    http://www.yanginmerdivencim.com  http://www.yanginmerdiveni.gen.tr   http://www.yanginmerdiveni.com.tr  http://www.istanbulyanginmerdiveni.net   http://www.yanginmerdivenim.com   http://www.yanginmerdivenci.com   http://www.yanginmerdiven.com     http://www.yanginmerdiveni.net    http://www.yanginmerdivencin.com  Yangın Kapısı Fiyatları  Camlı Yangın Kapısı  Ucuz Yangın Kapısı  Yangın Kapısı  Yangın Kapısı İmalatı  Sertifikalı Yangın Kapısı  Panik Barlı Yangın Kapısı  Yangın Kapısı  Acil Çıkış Kapıları  Yangın Kapısı Fabrikası  Yangın Kapıları   Şaft Kapağı Fiyatları   Yangın Kapısı Firmaları

KARABOĞA MÜHENDİSLİK

SATIŞ       Veli KARABOĞA

TLF            0216 641 50 84

Gsm           0532 711 74 23

Gsm           0532 703 75 09

FAX            0216 641 50 84

E-mail       info@karabogalar.com

E-mail       info@karabogamuhendislik.com

Adres        Hamidiye Mah. Güler. No: B4 Çekmeköy/İSTANBUL

ÜCRETSİZ KEŞİF HİZMETİ İÇİN TALEPTE BULUNABİLİRSİNİZ