Yangın Söndürme Tüpü

Yangın Söndürme Tüpü

Yangın, oldukça hızlı gelişen ve önlem alınmadığı takdirde yıkıcı etkisi son derece büyük olan bir felakettir. Yangın konusunda yapılabilecek en mantıklı hamle, yangın fazla büyümeden “yangın söndürme tüpü” kullanmaktır. Böylece yangının etkisi en az seviyeye indirilecek, can ve mal kayıplarının önlenmesi sağlanacaktır.

“Yangın söndürme tüpü” konusunda belirlenen kurallara uymak son derece önemlidir. Bu konuyla ilgili yangın tüplerinin üzerindeki etiketler dikkatle okunmalıdır. Bunun yanı sıra kamu kurumlarında, özel kuruluşlarda ya da okullarda verilen yangın söndürme eğitimleri dikkatlice takip edilmelidir.

Yangın söndürme tüpü” kullanılırken müdahale edilecek mesafe iyi ayarlanmalıdır. Bunun yanı sıra yangına müdahale ederken rüzgar konusu da göz ardı edilmemelidir. Rüzgarı arkanıza almanız son derece önemli bir konudur.

“Yangın söndürme tüpü” içerdiği maddelere göre çeşitlere ayrılmaktadır. Su, karbondioksit, holojen, kimyevi toz gibi maddeler içeren bu tüplerin hangisinin hangi yangın tüpünde etkili olduğu belirlenmiş ve kullanıcılara uyarı levhası şeklinde aktarılmıştır.

“Yangın söndürme tüpü” konusunda servis hizmetleri son derece önemlidir. Yani bu tüpleri 6 ayda bir servise götürmek ve bakımını yapmak gerekmektedir. Böylece yangın tüpünün çalışıp çalışmadığıyla ilgili aklınızda soru işareti kalmayacaktır.

Yangın söndürme tüpü” gibi ciddi bir konuda dikkatli olmanız gerekmektedir. Bu konuyla ilgili tüm bakım hizmetlerini yaptırmanız ve kullanımını öğrenmeniz son derece önemlidir. Bu şekilde yangına zamanında müdahale etme ve etkisini azaltma şansı elde edebileceksiniz.