Yangın Tüpü Dolumu

Yangın Tüpü Dolumu

Yangın tüpü, çeşitli boyutlarda ve içeriklerde bulunan, yangına anında müdahale etme imkanı sağlayan aletlerdir. Yangın tüpü konusunda önemli olan noktalardan biri, kontrollerinin yapılmasıdır. 6 ayda bir bakımı yapılması gereken yangın tüpleri ile ilgili “yangın tüpü dolumu” konusu son derece önemlidir.

“Yangın tüpü dolumu” hizmetini mutlaka yangın tüpünü aldığınız firmadan sağlamalısınız. Böyle bir imkanınız yoksa da mutlaka, gereken izinlere sahip olan ve resmi olarak hizmet veren firmalar arasında tercih yapmalısınız.

Yangın tüpü dolumu” konusu makineler ile gerçekleştirilmektedir. İçeriğinde su, kimyasal toz, köpük, karbondioksit gibi maddeler bulunan yangın tüpleri, hangi doluma uygunsa o makine ile dolum yapılmalıdır. Dolum yapıldıktan sonra da gerekli testler de yapılmalıdır.

“Yangın tüpü dolumu” hizmetini almak için sadece yangın tüpünün kullanılmaması beklenmemelidir. Bunun yanı sıra içeriğindeki madde akışkanlığını kaybetmişse de dolum hizmetinden faydalanmalıdır. Çünkü akışkanlığını kaybetmiş olan yangın tüpleri işlevini yerine getirememektedir.

Yangın tüpü dolumu” konusunda hizmet aldıktan sonra tüpün ağırlığını ölçmelisiniz. Bunun yanı sıra dolum hizmeti yapılırken, tetik mekanizmasında sorun olup olmadığı konusuna da dikkat edilmelidir. Tetik mekanizmasının çalışıp çalışmama konusu yangına müdahalede kritik öneme sahiptir.

“Yangın tüpü dolumu” hizmeti son derece önemli ve kirik bir konudur. Bu konuyla ilgili gereken araştırma yapılmalıdır. Bunun yanı sıra dolum konusunu beklemeden belirlenen aralıklarda yangın tüpü servisi hizmetinden faydalanılmalı ve yangın tüpünün çalışma durumu test edilmelidir.