Yangın Tüpü Fiyatları

Yangın Tüpü Fiyatları

Yangın tüpü bizlerin işine ne yarayacak demeyin, hayati önem taşıyan bir konuya kulak verin… Yangın tüpü hemen hemen her iş yerinde, okulda, hastanede, restoranlarda, ulaşım araçlarında ve hatta evlerimizde bulunması gereken çok önemli bir araç haline gelmiştir. Hatta resmi kurumlarda bulundurulması yasal düzenlemelerle zorunlu tutulmuştur. Yangın tüpüne duyulan bu ihtiyacı karşılamak için piyasa araştırması yaparak sizin ihtiyaçlarınıza en uygun yangın tüpünü bulabilirsiniz. Aynı zamanda bütçenize de yardımcı olmak amaçlı en karlı yolu düşünmeniz gerekebilir. Zira yangın tüpünü almakla kalmıyorsunuz bir de boşaldığı takdirde tekrardan doldurma işlemi için artı bir ücret ödemeniz gerekiyor. Tabi ki yangın tüpü fiyatları ağırlığına, hangi madde söndürücüleri içerdiğine, hangi tipte oluşan yangını döndürmede kullanabileceğine, kullanım süresine ve markasına göre değişmektedir.

Genelde uygun fiyat skalasında köpük yangın tüpü olanlar yangın tüplerine daha çok rastlanıyor. Tabi yüksek fiyatlı köpük yangın söndürme tüpleri de bulunuyor ancak bu fiyat işlevlerine, kalitesine ve hacmine oranla artıyor. Özetle minicik bir yangın söndürme tüpü 20 lira olma ihtimali mümkün olduğu gibi, dış yüzeyi paslanmaz gibi özellikler katılarak ve işlevleri genişletilerek 3000 liraya da yangın tüpü bulmak mümkün hale geliyor. Tabi ki bir ev ile bir hastanenin ihtiyacı olan yangın söndürme tüpü aynı özelliklere sahip olamaz, bahsettiğim gibi ihtiyacınıza uygun yangın söndürme tüpü seçmeniz çok önemli bir işlemdir.

Yangın tüplerini satarken dolum servisi imkânı sunan firmalara da rastlamak mümkün. Aynı zamanda garanti süreleri de olan ürünler mevcut.

Tüplerin içerdiği maddelere göre bir fiyat aralığı verecek olursak:

Tozlu yangın söndürme tüpleri 30 lira ile 400 lira arasında kilogramına göre değişmektedir.

Karbondioksit gazlı yangın tüpü ücretleri ise yine 400 liraya kadar çıkabilmektedir.

Köpüklü yangın söndürme tüpleri 12 kilograma kadar 300lirayı bulmaktadır.

Dolum işleminde ise yine kilogramı başına ek ücret alınmaktadır.

Peki, biz yangın tüplerini nereden temin edebiliriz diyorsanız: Yangın söndürme tüpü alımlarınız için birçok elektronik alışveriş sitesinden internet aracılığıyla ya da başarılı birçok alanda ismini duyurmuş firmalarla alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.