Yangın Tüpü

Yangın Tüpü

 

Yangın hızla gelişmekte olan teknolojiyle birlikte teknolojinin olduğu her yerde çıkabilmektedir. Sadece teknolojiyle değil sabotaj adı verilen kasıtlı yangınlar da çıkabilmektedir. Bu gibi durumlarda ilk tedbirleri en yakında bulunan kişiler almalıdır. Bu tedbirlerden bir tanesi ise yangın tüpüdür.

Yangın tüpü, yangının olduğu esnada birinci sırada yer alan önlemlerdendir. Yangın esnasında yaşanan panik bir kenara bırakılmalı yangın düğmesinin camı kırılarak alarm verilmelidir. Levhaların takibi ile yangın tüpünün yeri tespit edilir ve olaya müdahale edilir. Levhaların olması zorunludur çünkü yangından çıkan zehirli duman tüpün bulunmasına kadar karşı tarafı zehirleyebilir. Hızlı adımlar yaşanabilecek maddi ve manevi hasarları en aza indirir. Evinizde veya işyerinizde yangın çıktığını hayal edin. Yangın esnasında yangın tüpünüz yoksa kendinize ve çevrenizdekilere zarar vermiş olursunuz.İstanbul yangın tüpüiçin daha çok çalışma yapması gereken şehirlerdendir. Bu tür ihmaller bu gibi büyükşehirlerde büyük facialara yol açmaktadır. Yangın tüpünüz varsa bakımını ve kontrolünü her ay yaptırmalısınız. Bakıma gönderilen yangın tüpleri üzerinde eğilme, deforme ve mührün kopuk olup olmadığı gözlemlenmektedir. Mühür kopmamışsa ve söndürücü manometresi dolu olarak görünmekteyse 12 aylık dilimlere ayrılmış ve tam ortasında o senenin tarihi olan, yuvarlak bandrol karşısında ok işareti olan ayın karşısına gelecek şekilde yapıştırılır. Yangın tüpü dolumu için tüpün boş olup olmadığı kontrol edilmelidir. Müşterilerin bu gibi durumları ihmal etmesi üzerine yangın tüpü servisi bu konuda adreslere duyarlı olma açısından mektup yollamalıdır. Yangın tüpü satışı konusunda birçok firma size en mükemmel tanıtımı yapabilir. Fakat siz gerekli kriterleri göz önünde bulundurarak doğru tercihi yapabilirsiniz. Size sunulan çeşitler arasında işinize yarayacak modeli seçmelisiniz.6,12 ve 20 kg ABC sprinkli söndürücüler ve 50 kg köpüklü arabalı yangın söndürme cihazı tercihleriniz arasında olabilir. Kağıt ve ahşaptan kaynaklı A tipi yangın tüpü kullanılmaktadır. Benzinlerin ve akaryakıtların sebep olduğu yangınlar ise B tipi yangın tüpüyle söndürülebilir. Kimyasal maddelerin sebep olduğu yangınlar için C tipi yangın tüpü kullanılmaktadır.

Yangın esnasında kurtulmak yerine başınızı daha fazla belaya sokmak istemiyorsanız ihmale gelebilecek  davranışlardan kaçınmalısınız.

Firmamız Yangın Tüpü Dışındada Yangın Merdiveni İmalatı Yapmaktadır Sizlerinde İşyerlerinize Bir Yangın Merdiveni Lazım İse Hiç Çekinmeden Firmamız İle İletişime Geçebilirsiniz.