Yangın Tüpü

Yangın Tüpü

Yangın tüpü yangın esnasında çıkan alevlerin söndürülmesi için kullanılan tüplerdir. Bu tüpler insanların bulunduğu her alanda olmak zorundadır. Yangın esnasında itfaiye ekiplerinin gelmesi zaman alabilir. İnsanların canını tehlikeye atmaması için hemen önlem almaları gerekir.

Yangın tüpü herhangi bir yangında iyi bir şekilde çalışması için gerekli kontrollerinin yapılması gerekir. Yangın tüpleri 2 mm DKP saçtan imal edilmektedir. Yangın tüpünün dış yüzeyi elektrostatik kırmızı boyalardan yapılmıştır. Tüpün korozyondan korunması için 200 C de fırınlanmaktadır. Manometreleri sayesinde kullanıma sürekli hazır olduğu anlaşılır. Yangın tüpleri insanların yaşadığı her yerde olmalıdır. Yangın esnasında maddi kayıplar olsa dahi yangının çıkardığı zehirli dumanlardan en az şekilde etkilenmek için yangın tüpü atın alın. Yangın tüpü servisleri bu konuda insanların hepsini bölge bölge bilgilendirmelidir. Hangi yangın tüpünün nerede kullanıldığını bilmeyen insanlar yangın esnasında aldıkları tüpü kullanamazlar. Böylece maddi manevi zarar etmiş olurlar. Yangının hangi maddeden çıkacağını bilemediğimiz için size sunulan alternatifler arasında ABC yangın tüpleri vardır. A,B,C sınıfı her türlü yangın riskine karşı kullanılabilecek söndürme aracıdır. Özellikle içerisinde parlayıcı gazları içeren Petro kimya maddelerin yanıcı maddeler gibi yangınların söndürülmesi için kullanılmaktadır.Yangın tüpü dolumu her ay kontrol edilen yangın tüplerinin boş olduğu durumlarda  yapılmaktadır.Yangın tüpü sürekli tartılarak hafifleme sonucu doldurulmalıdır.Yangın tüpü  satışı yapılan yerlerde satın aldığınız yangın tüpünün hangi özelliklere sahip olduğunu bakımını ne şekilde yapmanız gerektiğini sormalısınız.Yoksa sadece görüntü satın almış olursunuz.Yangın tüplerinin özellikle büyükşehirlerde  eksik olmaması gerekmektedir.Bu tarz şeylerden habersiz yaşayan binlerce insan vardır.Bu konuda broşürler dağıtılmalı ve firmalar tarafından her bölgede tanıtıcı reklam yapılmalıdır.Okullarda yangın tüpünün nasıl kullanılacağına dair tatbikatlar sıkça düzenlenmelidir.Yangın esnasında panik olmaması gerektiği,yangın alarmı camının kırılıp yardım çağrılması gerektiği bilinmelidir.Yangın tüplerinin nerede olduğuna dair yön oku eksik olmamalıdır.İstanbul yangın tüpü  konusunda en bilinçli olması gereken şehirlerdendir.En ufak bir yangın iç içe olan binaların hepsine sıçramakta buda büyük zararlara yol açmaktadır.Yangın tüpü tercihinizi gelişen teknolojik imkanlardan yararlanan firmalardan yana kullanabilirsiniz.

Yangının en büyük dostu ihmal ve tedbirsizliktir. Bu konuda bilinçlenmek ve çevremizdekileri bilinçlendirmek çok önemlidir.

Firmamız Çelik Kapı Dışındada Yangın Merdiveni İmalatı Yapmaktadır Sizlerinde İşyerlerinize Bir Yangın Merdiveni Lazım İse Hiç Çekinmeden Firmamız İle İletişime Geçebilirsiniz.