Yangın Tüpü

Yangın Tüpü

 

Yangın gelişen teknoloji dünyasında her yerde çıkması olası bir afettir. Prizde uzun süre kalan televizyon, telefon, ütü vb teknolojik araçlar yangına sebep olmaktadır. Küçük bir kıvılcımla çıkabilir ve tehlikeli boyutlara ulaşabilir. Zamanında alınan tedbirler çok büyük tehlikelere yol açmaz.Tüm binalarda yangın tüpü tatbikatı yapılarak insanlar bilinçlenmelidir.

Yangın tüpü yangın çıkan her alanda itfaiye ekipleri gelene kadar insanların aldığı ilk önlemlerden biridir. Yangın esnasında çevrede bulunan insanların yangından çıkan zehirli dumanlardan etkilenmemesi için yangın tüpleri kullanılmalıdır. Yangın tüpünü alanına göre doğru kullanırsak doğru sonuçlar almış oluruz. Bu konuda bilinçli olmak her şeyden önemlidir.Yangın esnasında telaş yapmamaya çalışmalıyız.Daha sonra bina içindeki alarmı çalıştırarak yangını söndürebilmek için yangın tüpünü bulmalıyız.Bulduktan sonra kullanmayı biliyorsanız uygulamalısınız.Kullanmayı bilmiyorsanız birinden mutlaka yardım almalısınız.İstanbul yangın tüpü konusunda asla ihmale gelmeyecek büyük şehirler arasındadır.En az katlı apartman dairelerinin içinde dahi yangın tüpü olmalıdır.İç içe olan binalar alevlerin her yere sıçramasına sebebiyet vermektedir.Yangın tüpü imalatında 2 mm DKP saç kullanılmıştır. Dış yüzeyinde kırmızı elektrostatik toz boya kullanılmaktadır. Korozyondan korunması için 200 c fırınlanmaktadır. Manometreleri ile kullanıma sürekli hazır olduğuna dair kontrol yapılabilmektedir. Yangın tüpünün 6 ayda bir servise gönderilmelidir. Ayda bir gözle yangın tüpünün basıncı ve tüpün kullanım durumu kullanıcı tarafından kontrol edilmelidir. Yangın tüpü  satışında firmalar 5 çeşit satış yapabilmektedir. A tipi yangın tüpü ahşap kağıt ve her türlü ince maddeleri söndürmek için kullanılır. B tipi ve C tipi yangın tüpü benzin ve akaryakıt gibi yanıcı olan maddeleri söndürmek için kullanılmaktadır. D tipi yangın tüpü magnezyum,alüminyum,sodyum gibi kimyasal maddelerin söndürülmesi için kullanılmaktadır.Elektriğin sebebiyet verdiği yangınlar ise E tipi yangın tüpüyle söndürülmelidir.Bu çeşitlerin içerisinde bulunan maddeler farklı farklıdır.Yangın sırasında kullanacağınız yangın tüpü dolu olmalıdır.Biten tüpler hemen doldurulmalıdır.Yangın tüpü dolumu için gideceğiniz yerler hem maddi açıdan hem de güvenliğiniz açısından güvenilir olmalıdır.Çünkü güvenilir olmayan yangın tüpü doldurucuları sizden yüksek ücretler alarak kalitesiz işler yapabilirler.Yangın tüpünü doğru seçebilmek ve güvenilir yangın tüpü dolumu yapabilmek için size en yakın ve en güvenilir yangın tüpü servisine başvurabilirsiniz.

Zamanında alınan güvenilir önlemler sağlığınız açısından önemlidir

Firmamız Çelik Kapı Dışındada Yangın Merdiveni İmalatı Yapmaktadır Sizlerinde İşyerlerinize Bir Yangın Merdiveni Lazım İse Hiç Çekinmeden Firmamız İle İletişime Geçebilirsiniz.