Yangın Tüpü

Yangın Tüpü

Yangın küçük bir kıvılcımla başlayan ve kocaman alanları yok edebilen bir afettir. Bazen insanların dikkatsizliği, bazen de kasıtlı olarak çıkar. Önemli olan böyle durumlarda nasıl davranılacağının bilinmesidir.

Yangın tüpü yangın esnasında yardımcı ekipler gelene kadar durumu en az hasarla atlatmamızı sağlayan araçlardan biridir. Hastaneler, okullar, işyerleri, evler vb yerlerde en az iki tane yangın tüpü bulunmalıdır. Yangın tüplerinin nasıl kullanılması gerektiği bilinmelidir. Bu konuda bilinçli olmak yangın esnasında tehlikeyi daha çabuk atlatmamızı sağlar. Bu nedenle bu konuda yapılan tatbikatları ciddiye almalıyız. Hangi felaketle ne zaman karşı karşıya geleceğimizi bilmek zordur. İstanbul yangın tüpü kullanımı konusunda en çok bilinçlenmesi gereken şehirler  arasındadır. Kalabalık nüfuslu şehirler böyle afetler sonucunda daha çok insan kaybetmektedir. Yangın tüpü kontrolleri ve bakımının her ay yapılması zorunlu bir durumdur. Yangın tüpünün yangın esnasında boş olması sizi tehlikeye sokar. Yangın tüpünün dolumunu zamanı geçmende yapmalısınız. Yangın tüpünde eğilmenin olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Mühür kontrolü yapılır ve deforme var mı yok mu kontrol edilir. Böyle sorunlar yaşadığınız zaman başvurmanız gereken yer yangın tüpü servisleridir. Bu servisler halkı bilinçlendirmelidir. Yangın tüplerinin satışını yaparken müşteri kazanabilmek için cümleler süsleniyorsa yapılan işinde hakkı verilmelidir. Piyasa araştırması yaparken birçok fiyatla karşılaşabilirsiniz. Kafanızı asıl kurcalaması gereken şey amacına uygun yangın tüpü satın alabileceğinizdir. Kullanım amacınıza uygun yangın tüpü kullanmak istiyorsanız çeşitlerin özelliklerini bilmelisiniz. Kağıt ve ahşap gibi ince maddeleri söndürmek istiyorsanız A tipi yangın tüpü tercih etmelisiniz. Akaryakıt ve benzin sonucu ortaya çıkan yangınları söndürmek istiyorsanız B tipi  yangın tüpü kullanmalısınız. Kimyasal maddelerin sebep olduğu yangınlar için ise C tipi yangın tüpü kullanabilirsiniz.Elektriğin sebebiyet verdiği durumlar için ise E tipi yangın tüpü kullanılmalıdır.Yangın esnasında bu çeşitlerin özelliğini bilirseniz  işiniz daha kolay olur.Sizlerin bilinçli olması çevrenizdeki insanların da bilinçli olmasını sağlar.İhmale uğrattığınız her gün sizin için zarar ve kayıp demektir.

Kafanızı kurcalayan ve bilmeniz gereken şeyleri internet adresinden veya yangın tüpü servislerinden öğrenebilirsiniz. Bildiklerinizi insanlara anlatmayı unutmayınız.

Firmamız Yangın Tüpü Dışındada Yangın Merdiveni İmalatı Yapmaktadır Sizlerinde İşyerlerinize Bir Yangın Merdiveni Lazım İse Hiç Çekinmeden Firmamız İle İletişime Geçebilirsiniz.