Köpüklü Söndürme Sistemleriyle İçiniz Rahat Etsin

Köpüklü Söndürme Sistemleriyle İçiniz Rahat Etsin

Her zaman tehlikelere karşı önleminizi almalısınız. Böylece tehlikelere karşı her zaman hazırlıklı olur ve tehlikelerin daha ciddi boyutları ulaşmasını engelleyebilirsiniz. Örneğin yangına karşı önleminizi alırsanız yangın başladığı zaman çaresiz kalmaz ve hayati tehlikeyle karşı karşıya kalmazsınız. Ayrıca yangının büyümesini engellerseniz binanızın daha fazla zarar görmesini engelleyebilirsiniz.

Mesela binanıza söndürme sistemi kurdurtursanız binanızda yangın çıktığı zaman söndürme sistemi yangına müdahale ederek yangının daha fazla büyümesini engeller. Söndürme sistemleri kullanıldıkları binalara ve ihtiyaçlara göre farklılık gösterir. Örneğin sulu söndürme sistemleriyle köpüklü söndürme sistemlerinin kullanıldıkları yerler farklıdır.Sulu söndürme sistemleri daha çok yüksek binalarda, otellerde, hastanelerde, okullarda ve alışveriş merkezlerinde kullanılırken köpüklü söndürme sistemleri daha çok uçak Hangarları, depolar, helikopter hangarları, yakıt yükleme boşaltma İstasyonları, boya imalathaneleri, kimyasal madde üretim ve depolama tesisleri, petrol rafinerileri, yanıcı ve parlayıcı sıvıların depolama ve dolum tesisleri, tersane ve yat limanlarında kullanılır. Köpüklü söndürme sistemleri otomatik veya manuel olarak tasarlanır. Köpük, genel olarak, köpüklü sprinkler sistemi, tank söndürme sistemi, köpüklü yangın dolapları, köpüklü monitör sistemi, köpük jeneratörü gibi söndürme sistemleriyle kullanılır. Köpüklü söndürme sistemleri de kullanım yerine göre çeşitlilik gösterir. Yüzey altı köpük uygulamaları; Parlayıcı sıvı stoklayan tanklara uygulanır. Tasma havuzu uygulamaları; Parlayıcı sıvı stoklayan tankların tasma havuzlarına köpük jeneratörü veya orta genleşmeli köpük nozulu uygulamalarda kullanılır. Köpük sprinkleri ve köpük jeneratörü uygulamaları; Uçak hangarları, yükleme alanları, özel depo alanlarında uygulanır. Bu nedenle söndürme sistemlerinin hangisinin binanıza uygun olduğunu firmanız belirler. Firmanızın bu bakımdan profesyonel ve güvenilir olması önemlidir.

İstanbul’da hizmet veren firmamız tecrübeli ekibiyle binanıza gelerek keşif çalışmasında bulunur. Bu keşfin sonucunda binanızın yapısına ve ihtiyacına göre söndürme sistemini  belirler ve tasarlayarak binanıza monteler. Siz de kaliteli hizmete uygun fiyat ve ödeme seçenekleriyle sahip olmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.